ნუცა ბესაშვილი ესტონეთში გაივლის გადამზადებას
კლინიკა ვეტერინარიუმის ფართო პროფილის თერაპევტი და ექოსკოპისტი ნუცა ბესაშვილი ესტონეთში გაივლის ინტენსიურ პროფესიულ გადამზადებას.
პროფესიული გადამზადება შესაძლებელი გახდა საქართველოს აგრარულ უნივერსიტეტსა და ესტონეთის სიცოცხლის შემსწავლელ მეცნიერებათა უნივერსიტეტს შორის გაფორმებული თანამშრომლობის მემორანდუმის ფარგლებში.
ნუცა ესტონეთის სიცოცხლის შემსწავლელ მეცნიერებათა უნივერსიტეტში წვრილი ცხოველების მედიცინის მიმართულებით გაივლის 7-კვირიან ინტენსიურ პრაქტიკულ კურსს, რომლის მოცულობაც 10 კრედიტს შეადგენს. პრაქტიკული კურსი ტარდება ამავე უნივერსიტეტის ვეტერინარულ კლინიკაში, სადაც გამოცდილი ექიმები მენტორობას უწევენ მონაწილეებს, უზიარებენ ცოდნას და ხელს უწყობენ მათი პრაქტიკული უნარების განვითარებას.
ნუცა პროფესიულ პრაქტიკას 29 სექტემბერს დაიწყებს. მისი გამგზავრებისა და ცხოვრების ხარჯებს სრულად ფარავენ კლინიკა ვეტერინარიუმი და კახა ბენდუქიძის ცოდნის ფონდი.