25 სექტემბერს კახა ბენდუქიძის კამპუსის ეზოში ჩატარდა Welcome Party აგრარული და თავისუფალი უნივერსიტეტების სტუდენტებისთვის, რომლის მუსიკალურ ნაწილზეც იზრუნეს gagalens-მა და LOUDspeakers-მა.
Welcome Party-ს ფარგლებში სტუდენტებს სიტყვით მიმართეს აგრარული და თავისუფალი უნივერსიტეტების რექტორმა ვატო ლეჟავამ და ცოდნის ფონდის დირექტორმა ანასტასია ბენდუქიძემ. ასევე, მათ დააჯილდოვეს:
- აგრარული და თავისუფალი უნივერსიტეტების პირველკურსელები, რომლებსაც ერთიან ეროვნულ გამოცდებში საუკეთესო შედეგები ჰქონდათ
- აგრარულ და თავისუფალ უნივერსიტეტში ჩარიცხული ოლიმპიელები
- საველე პრაქტიკის ფარგლებში გამართული ფოტოკონკურსის გამარჯვებულები.
აგრარული უნივერსიტეტის ვეტერინარიის პროგრამის, სასურსათო ტექნოლოგიების პროგრამის, აგრონომია, ლანდშაპტის მენეჯმენტისა და მევენახეობა-მეღვინეობის პროგრამის და თავისუფალი უნივერსიტეტის მათემატიკის, კომპიუტერული მეცნიერების და ინჟინერიის სკოლის, სამართლის სკოლის საუკეთესო შედეგების მქონე პირველკურსელებს გადაეცათ კერძო კომპანიების დაწესებული ერთწლიანი სასწავლო გრანტი.