ლავუაზიეს წრე 2024 ჩატარდა
კახა ბენდუქიძის კამპუსში ჩატარდა თავისუფალი და აგრარული უნივერსიტეტების შემეცნებითი კონკურსი აბიტურიენტებისათვის - ლავუაზიეს წრე 2023.
კონკურსი გუნდურია და განკუთვნილია აბიტურიენტებისათვის, ვინც დაინტერესებულია ბიოლოგიითა და ქიმიით, ცოცხალი სამყაროთი და მისი მოლეკულური შემადგენლობით.
ლავუაზიეს წრე 2024-ის გამარჯვებულები ცნობილია:
I ადგილზე გასული გუნდის წევრები: არჩილ წიკლაური, კონსტანტინე დავითაშვილი, ილია დოკაძე - მათ გადაეცათ 15 000-ლარიანი სასწავლო ვაუჩერი
II ადგილზე გასული გუნდის წევრები: ბარბარე ნინუა, ნანიკო დვალიშვილი, ელენე არჯევანიძე - მათ გადაეცათ 9 000-ლარიანი სასწავლო ვაუჩერი
III ადგილზე გასული გუნდის წევრები: ნია კაციაშვილი, საბა წიქარიშვილი, ანა შუბლაძე - მათ გადაეცათ 4 500-ლარიანი სასწავლო ვაუჩერი
სასწავლო ვაუჩერები აგრარული უნივერსიტეტის აგრონომიისა და ლანდშაფტის მენეჯმენტის სკოლის, საბუნებისმეტყველო მეცნიერებებისა და ბიოტექნოლოგიების სკოლის, ვეტერინარიის სკოლისა და საინჟინრო-ტექნოლოგიური ფაკულტეტის და თავისუფალი უნივერსიტეტის ფიზიკის სკოლაში დააფინანსებს საბაკალავრო პროგრამებზე სწავლის საფასურს 8 სემესტრის განმავლობაში.