სტუდენტური ღვინის ფესტივალი
კახა ბენდუქიძის კამპუსში სტუდენტური ღვინის ფესტივალი ჩატარდა. სტუდენტური ღვინის ფესტივალი აგრარული უნივერსიტეტის მევენახეობა-მეღვინეობის საბაკალავრო პროგრამის დამამათავრებელი კურსის ნაწილია.
სტუდენტები უნივერსიტეტის მევენახეობა-მეღვინეობის აკადემიაში, ღვინის თანამედროვე და ტრადიციულ მარნებში ამზადებენ თავიანთ საავტორო ღვინოებს, რომლებიც წარმოადგენენ სტუდენტების დამოუკიდებელი მუშაობის შედეგს. მევენახეობა-მეღვინეობის პროგრამის სტუდენტების ღვინოების ეტიკეტს პროგრამის სტუდენტებთან ერთად ქმნიან თავისუფალი უნივერსიტეტის ვიზუალური ხელოვნების, არქიტექტურისა და დიზაინის პროგრამის - VA[A]DS-ის სტუდენტები.
სტუდენტური ღვინის ფესტივალისას უნივერსიტეტის აკადემიური პერსონალი, ღვინის სპეციალისტები, ღვინის ეროვნული სააგენტოსა და ღვინის კომპანიების წარმომადგენლები გაეცნენ სტუდენტების ღვინოებს და შეაფასეს ცალკეული კომპონენტების მიხედვით.
გამოვლინდა გამარჯვებული შემდეგ ნომინაციებში: